GASO 2022 RANKINGS
# Player Team Height
1 Wallace, Cason Richardson 6’04
2 Morris, Arterio Dallas Kimball 6’04
3 Black, Anthony Duncanville 6’07
4 Arceneaux, Terrance Beaumont United 6’07
5 Ejifor, Zuby Garland 6’08
6 Griffen, Rylan Richardson 6’05
7 Haggerty, PJ Crosby 6’04
8 Lindsay, Kyeron Denton Guyer 6’06
9 Williams, Quion Mansfield Legacy 6’05
10 Hausen, Brendan Amarillo 6’04
11 Nunez, Austin San Antonio Wagner 6’01
12 Caldwell, Tyrone Dallas Faith Family 6’04
13 Agarwal, Ryan Coppell 6’07
14 Dort, Lee Dallas Greenhill 6’10
15 Anamekwe, Alex McKinney 6’05
16 Jennings, Robert TACA Home School 6’08
17 Shelby, Noah Dallas Greenhill 6’02
18 Knight, BB Katy Tompkins 6’04
19 Amboree, Cameron Alvin Shadow Creek 6’01
20 Chukwu, Charles Katy Paetow 6’09
21 Docks, Mason Cypress Ranch 5’11
22 Gibson, Chauncey Dallas Kimball 6’05
23 Thirdkill, Jason TACA Home School 6’06
24 Muoneke, Dubem Cypress Ranch 6’05
25 Valencia, Jaret Houston Legacy School 6’07
26 Benigni, Austin The Woodlands Christian 5’10
27 Jones, Shawn Alvin Shadow Creek 6’05
28 Williams, Kiante Lubbock Estacado 6’07
29 Brandon, Anariss Converse Judson 6’01
30 White, Chancellor Richmond Foster 6’05
31 Woods, Damonze Amarillo 6’06
32 Miller, Tajavis Wolfforth Frenship 6’04
33 Hornecker, Cade Amarillo 6’10
34 Walker, Brandon Dallas Faith Family 6’07
35 Ramirez, Terrance Grapevine 6’00
36 Millender, Ke’Mauri Clear Brook 6’00
37 McWright, Jesaiah Cypress Falls 6’03
38 Perkins, Chanse The Woodlands Christian 6’04
39 Mason, Jordan San Antonio Clark 6’02
40 Clayton, Trae Dallas Kimball 6’04
41 Grandberry, Jourdyn Richland High School 6’02
42 Luster, CJ TACA Home School 6’03
43 Sykes, Davion Duncanville 6’05
44 Clark, Jason Katy Tompkins 6’07
45 Bradford, Sam Baytown Goose Creek Memorial 6’05
46 Powell, Caden Waco Midway 6’09
47 Santoro, Donovan Austin Westlake 6’07
48 Bennett, Khaden South Grand Prairie 6’03
49 Miller, Trey Tomball Concordia Lutheran 6’00
50 Barganier, Isaiah Churchill Fulshear 6’05
51 Johnson, TJ Belton 6’05
52 Williams, Jordan Houston 2nd Baptist 6’02
53 Crockett, Cameron Fort Bend Travis 6’06
54 Ford, CJ Duncanville 6’00
55 Henderson, Colby Episcopal School of Dallas 6’03
56 Williams, Christopher “CJ” North Crowley 6’06
57 Washington, Jared Mansfield Timberview 6’03
58 Frank, Trevor Katy Paetow 5’11
59 Davis, Tyree Pearland Dawson 6’07
60 Goodman, Jaleen Humble Summer Creek 5’09
61 Calloway-Brown, Jayden iSchool Academy 6’08
62 Weaver, Chendall Mansfield Timberview 6’01
63 Hill, Elijah Houston Madison 6’06
64 Brooks, Jaelyn Round Rock 6’02
65 Johnson, Jaylon Humble Summer Creek 6’01
66 Clark, Micah Lancaster 6’04
67 Waring, Joseph Georgetown 6’06
68 Owens, Xavier Klein Cain 6’05
69 Jones, Seth Dickinson 6’00
70 Jackson, Avery Frisco Memorial 6’01
71 Holmes, Antwone El Paso Chapin 6’03
72 Dow, Kendall San Antonio Johnson 6’01
73 Oday, Donovan Mansfield Timberview 6’02
74 Thrower, Josh Frisco Memorial 6’06
75 Turner, Jamir Fort Bend Ridge Point 6’05
76 Taylor, Antwan Killeen Harker Heights 6’02
77 Henderson, Kyron Dallas Kimball 6’06
78 Haire, Justin Sulphur Springs 6’06
79 Elkinton, Sean Crosby 6’06
80 Pouncy, Kaleb Humble Atascocita 6’06
81 Hunter, Pierre Dallas Madison 6’00
82 Alexander, Kendall McKinney Boyd 6’04
83 Smith, Luke Flower Mound Marcus 6’06
84 Singleton, Allen Clear Springs 6’00
85 Davis, Brice Dallas Bishop Lynch 6’05
86 Carter, Aaron iSchool Academy 6’02
87 Gaston, Caleb San Antonio MacArthur 6’05
88 Robinson, Brody Houston Christian 5’10
89 McKnight, David Waco Midway 6’03
90 Lawson, Marcette Denton Ryan 6’06
91 Etumnu, Bryan Fort Bend Kempner 6’05
92 Bryant, Marcel Round Rock Cedar Ridge 6’07
93 Fields, Jackson Fort Bend Elkins 6’06
94 Engels, Zach Round Rock Westwood 6’04
95 Goodman, Dorien Lancaster 5’11
96 Thomas, Bryan North Crowley 6’07
97 Hobbs Jr., Autavious Garland Naaman Forest 6’00
98 Henderson, Chase Birdville 5’11
99 Perales, Shane San Antonio South San 6’00
100 Foster, Isaiah Frisco Memorial 5’10
101 Westbrook, Jacari Dallas Pinkston 6’04
102 Zenon, Jakob Trophy Club Byron Nelson 6’04
103 Sykes, Daniel Birdville 6’00
104 Livingston, Silas San Antonio Cole 5’08
105 Jett, Nick Frisco Heritage 6’03
106 Johnson, Hudson Round Rock Stony Point 6’00
107 Jones, Ben Austin St Stephen’s 6’05
108 Johnson, Makel Center 6’07
109 Franklin, Devyn North Forney 6’08
110 Gibson, Miles Allen 6’05
111 Yarbrough, Rodrick Dallas Lincoln 6’04
112 Walton, Kyron Richland High School 6’05
113 Wright, Kenton Carrollton Turner 6’01
114 Martinez, Xavier San Antonio Antonian 5’09
115 Christmas, Conlie Fort Bend Ridge Point 6’02
116 Brown, Eric Cibolo Steele 6’02
117 Jones, Mason Keller Central 6’04
118 Kirk, Xavier San Antonio Warren 6’01
119 Vincent, Devin McKinney 6’02
120 Young, Ernest Wichita Falls Hirschi 6’01
121 Yakubu, Camelo Churchill Fulshear 6’04
122 Blackmore, Trey San Antonio Cole 6’02
123 Evans, Taliek Pearland Dawson 6’04
124 Diallo, Ibrahima Little Elm 6’00
125 Jordan, Braeden Universal Academy 6’04
126 Pearre, Josh McKinney North 6’03
127 Whitmore, Justin Garland Naaman Forest 6’06
128 Whybrew, Tyson Pflugerville Weiss 6’05
129 Evans, CJ Killeen Harker Heights 6’01
130 Dickerson, Daylon Kaufman 6’06
131 Ramirez, Joey Spring Creek Academy 6’02
132 Wujek, Mason Frisco Memorial 6’08
133 Sykes, Markeis Lancaster 6’05
134 Mason, Jarmaine Pflugerville Weiss 5’11
135 Jamison, Ajani Arlington Grace Prep 6’06
136 Griffin, Garrison Houston Westbury 6’04
137 Martinez, David Humble Atascocita 6’01
138 Banks, Prince Waxahachie 6’02
139 Atkins, Kejohn Plano Leadership Prep 6’01
140 Anderson, Nick Houston Grace Christian 6’01
141 Hicke, Zane Flower Mound Marcus 6’05
142 Woodson, Dariyus Baytown Goose Creek Memorial 6’07
143 Mastelovic, Vojin Spring Creek Academy 6’08
144 Nathaniel, William San Antonio East Central 6’04
145 Loofe, Chris Leander 6’09
146 Holcombe, Aerik Fort Bend Marshall 6’04
147 Macaulay, Cooper Little Elm 6’02
148 Laczkowski, Tate Dallas St Marks 6’06
149 Williams, Deon San Antonio Brennan 6’05
150 Williams, Xavier Plano 6’00
Injured
Player Team Height
Brown, Nazir Coppell 6’01
Sigona, Vincent Plano Prestonwood 6’01
Froe, Dayvaughn Katy 6’02
Peart, Jesse Boerne Champion 6’02
Nettles, Jalen Richland High School 6’05
Akinrelere, Sam iSchool Academy 6’02
Best of the Rest
Player Team Height
Adams, Jackson San Antonio Reagan 6’04
Ali, Ziyan A&M Consolidated 6’02
Amos, Cortlin Dickinson 5’10
Aungst, AJ Humble Atascocita 6’01
Autry, Ryken San Antonio Marion 6’03
Bahr, Blake Keller 6’01
Batiste, Wilson Fort Bend Ridge Point 6’03
Bell, Wyatt Keller 6’02
Berry, Isaac Little Elm 6’03
Beyah, Abdul RWG Stem Academy 5’07
Black, Kamayua Dallas Skyline 6’06
Booker, Corrie Irving MacAthur 5’06
Bossinakis, Alex Fort Worth Christian 6’02
Brown, Kris A&M Consolidated 6’07
Burdick, Braxton Boerne Champion 6’04
Burton, Kasai Sherman 5’10
Camara, Abou Katy Paetow 6’06
Carswell, John Houston Yates 5’07
Castro, Carlos Laredo United 6’00
Clark, Preston Austin Westlake 6’06
Collier, Adonijah Home School 6’04
Colon, Diego Home School 6’01
Crosby, Braylon Mansfield Timberview 6’01
Cubit, Dillon Southlake Carroll 6’08
Culver, Addison Home School 6’07
Cummings, Magic Arlington Martin 6’02
Davis, Jahyden The Colony 6’00
Davis, Jordan Waxahachie 6’03
Davis, Josh Grapevine Faith 6’02
Davis, Tahaad Woodlands Prep 6’01
Davis, Trey North Crowley 6’01
De Leon, Ray Edinburg Economedes 6’02
Destin, Kevin Houston Stephen F Austin 6’05
Dutton, Karter Humble Summer Creek 6’03
Epes, Logan Dallas Bishop Lynch 6’03
Ertan, Eren San Antonio Cornerstone 6’06
Esan, Sam Bryan 6’08
Estis, Ben Southlake Carroll 6’00
Fairconnetue, Kaleb St. Anthony Catholic 6’03
Fernandez, Eddie San Antonio Wagner 6’00
Ferrell, Alex Houston Westbury Christian 6’01
Francis, Jack Austin Anderson 6’03
Francis, Joe Hutto 6’04
Friday, Bryce Leander Vandegrift 6’00
Gharbin, Messay Wylie 6’03
Goings, Josh Salado 6’00
Gonzales, Antwone Killeen Shoemaker 6’00
Graham, Thomas Fort Bend Travis 6’06
Greer, Jeremiah Cypress Ridge 6’05
Halliburton, Elijah San Antonio FEAST 6’01
Harden, Aaron San Antonio Sam Houston 6’07
Hardenburg, Luke Dallas Highland Park 6’05
Hill, Jalen Kingwood Park 6’08
Holifield, Andrew Beaumont Westbrook 6’06
Howell, Tre Richardson 6’01
Hughlett, Landen iSchool Academy 6’02
Hutchinson, Spencer Episcopal School of Dallas 6’05
Ingram, Kamren Katy Paetow 6’03
Jackson, Jayden Dallas Kimball 6’01
Jagwan, Deshawn Dallas Woodrow Wilson 6’06
Johnson, Angel Humble Atascocita 6’00
Johnson, Ben Dallas Jesuit 6’01
Johnson, DJ Lubbock Trinity Christian 6’04
Jones, Isaiah Dallas Faith Family 6’03
Justice, Jason Cedar Hill 5’09
Kabanga, Noel Euless Trinity 6’03
King, Carson Round Rock Westwood 6’05
Kinney, Tyce Lubbock Estacado 6’08
Kreeland, Avery Lubbock Estacado 5’07
Lawton, Jayden Lovejoy 6’03
Lee, Jaelyn Paris 6’05
Lee, Zach RWG Stem Academy 6’05
Lewis, Matthew Fort Bend Ridge Point 6’01
Lineberger, Dylan Round Rock Stony Point 6’03
Longoria, Joe Home School 6’05
Lopez, Adam Richardson Lake Highlands 6’06
Lopez, AJ West Oso 5’09
McClure, Thatcher McKinney 6’05
McGee, Payton Dallas South Oak Cliff 5’10
McKenzie, Ashton Fort Bend Elkins 6’01
Mckinzie, Matthew Dallas Jesuit 6’02
McManus, Conor Austin Westlake 6’03
McNelkan, Justin Arlington Grace Prep 6’01
Miller, Reese Round Rock 5’10
Moore, Bennett Lake Travis 6’02
Moore, Ryan Cypress Ranch 6’04
Moran, Kyle Richardson Lake Highlands 6’00
Muttilib, Jamil Cypress Ridge 6’05
Mwamba, Brendon Houston Episcopal 6’02
Napoleon, Keshaun San Antonio Lee 6’06
Neuman, Tommy Kingwood 6’04
Niemann, Michael Frisco Wakeland 6’00
Nonol, Jepherson Cypress Park 5’04
Obaseki, Elijah Plano John Paul 6’07
Oluokun, Joel Katy Tompkins 6’07
Oprea, Corvin Dallas St Marks 6’03
Page, Austin Episcopal School of Dallas 6’07
Palmer, Terrell Corpus Christi King 6’03
Paul, Rocco Frisco 6’02
Pebley, Joe Fort Worth All Saints Episcopal 6’08
Rasberry, Colby Cypress Ranch 6’01
Rawls, Lance McKinney Boyd 6’06
Reece, Darel The Woodlands College Park 6’01
Reid, Cole Waco Midway 6’08
Reyes, Jocel Klein Oak 6’00
Rincon, Joseph San Antonio Jefferson 6’00
Roberson, V’zarion Waxahachie 6’00
Roberts, Mikhali San Antonio Churchill 6’06
Romanelli, Nic Spring Creek Academy 6’01
Rucker, Aaron Houston Strake Jesuit 6’07
Ryan, Grayson The Colony 6’04
San Miguel, Aaron San Antonio Jefferson 6’01
Scott, Daeveon Keller Central 6’01
Sierras, Anthony Liberty Hill 6’01
Skopal, Austin Leander Rouse 6’01
Smart, Kaden Hutto 6’00
Smith, Bruce Dallas Lincoln 6’06
Sohn, Daniel Aledo 6’06
Steele, Jackson McKinney 6’02
Stewart, Jack San Antonio East Central 6’04
Stewart, Jacquan Spring DeKaney 6’02
Swayzer, Trey Cypress Ridge 6’03
Swoboda, Jacob Cedar Park 6’02
Sylvestre, Jivenson Austin Northeast 6’03
Teague, Devin Carrollton Newman Smith 6’00
Torres, Richard San Antonio Southside 6’06
Turner, Amir Out of State Prep 6’02
Turner, Matthew Leander Glenn 6’07
Valentino, Eli Argyle 6’04
Van Horn, Ethan Katy Seven Lakes 6’05
Villarreal, Cris San Antonio McCollum 5’09
Vizcarrondo, Henri Killeen Shoemaker 6’05
Wagner, Mike Austin Anderson 5’10
Wallace, Mason Converse Judson 6’02
Walley, QueVon La Porte 6’00
Whaling, Evan San Antonio O’Connor 6’03
Whitaker, Christion Kennedale 6’06
White, Kalen Lancaster 6’08
Whitten, Chris Wichita Falls Hirschi 6’01
Whitten, Jaeden Wichita Falls Hirschi 6’01
Wiggins, Wayne Mansfield Legacy 5’10
Williams, Daunte Wilmer-Hutchins 5’08
Williams, Willie Spring Westfield 6’05
Wimbish, Bryce Lubbock Trinity Christian 6’04
Windsor, Hayden Pearland Dawson 6’06
Zuberu, Emma Carrollton Prince of Peace 6’08